Vegyes

Az Xbox Classicról általában

Gyári XBOX használati útmutató

FONTOS!!!
Az útmutató csak GYÁRI, nem MÓDOSÍTOTT XBOX-ra érvényes! EVOX, XBMC, DIVX, MP3, MÁSOLT JÁTÉK FUTTATÁSÁRA és egyéb APPS futtatására csak is a különböző módon átalakított gép képes!
 
Egy megvásárolt xbox-hoz (elvileg minden esetben) járó tartozékok:
  • 1 db XBOX konzolgép:)
  • 1 db joystick M$
  • 1 db hálózati tápkábel!
  • 1 db standard AV videókábel
  • 1 db scart csatlakozó M$
Általános tudnivalók
Alapestben egy megvásárolt "SZŰZ" XBOX semmi másra nem képes, mint az eredeti DVD lemezes játékok és gyári AUDIO CD-k lejátszására! Másolt lemezeket nem képes olvasni, DVD filmek lejátszására pedig szükség van az ún. M$ DVD KIT-re!
A gépet bekapcsolni az erre a célra kialakított, kisebb ’’POWER’’ gombbal lehet, de a nagyobb, DVD-EJECT (tálcanyitó) gombbal is ugyan ez az eredmény érhető el. Kikapcsolni viszont már csak a ’’POWER gomb egyszeri megnyomásával lehet a gépet.
A gép játék közben a mentéseket a beépített (verziótól függően) 8-10GB-os HDD-re menti el, ezért nincs szükség memóriakártyára. A mentésről mindig kapunk figyelmeztetést, ilyenkor eszünkbe ne jusson kikapcsolni a gépet, mert akkor legnagyobb sajnálatra elveszik a játékállás mentése!
Játékból való kilépés
A játékból semmilyen más módon kilépni nem lehet, csak a gép kikapcsolásával! Az InGameReset funkció csak moddolt gépen lehetséges. Mielőtt ezt megtennéd, készíts játékállás mentést, különben kezdheted újra az gészet. A gépre semmilyen káros hatása sincs a ki-be kapcsolásnak.
Nagyjából ennyi jutott eszembe, amiről érdemes tudni egy "SZŰZ" Xbox tulajdonosának.
Mindenkinek kellemes játékot és jó szórakozást választott konzoljához!
BlackLord
xboxklub.hu

Tippek konzolok használatához

Egy ideje már gondolkodtam a témával kapcsolatos tanácsadó cikk megírásánál, az érdeklődésre való tekintettel ezennel neki is állok megírni a tapasztalataimat, másoktól, innen-onnan összegyűjtött tanácsokat, véleményeket egy cikkbe összefoglalva.
Bizonyos okok miatt Magyarországon kicsit gyengébb a konzolos társadalom, sokkal jobban dívik a PC, mint játékplatform. Ez még hagyján lenne, de nem lehet elmenni a tény mellett: hazánkban a konzolgépek is nagyon, de a játékok még drágábbak, azaz elmondható, hogy a konzolozás a magyar viszonyokat tekintve drága hobbi. Ezért is fontos, hogy a (többnyire) drágán megvásárolt gépek és játékok állapotára, épségére odafigyeljünk! Ebben igyekszem ezzel a cikkel segíteni!
Először is nézzük meg, gépeinket hogyan óvhatjuk, hogyan vigyázhatunk rájuk. Mindenek előtt ügyeljünk a gép eléhelyezésére, több szempont figyelembe vétele alapján:
  • tegyük a gépet biztonságos helyre, ahol nincs útban
  • ne tegyük le a földre, mert belerúgnak, zsúfolt polcra ahonnan leeshet
  • olyan helyre se, ahol virágok vannak, nehogy véletlenül megöntözzék
  • a reggelinket se vigyük túl közel a géphez Smile (láttam már kakaót konzolban! Smile
Szóval a lényeg egy olyan biztos pont keresése, ahol rendesen szellőzik (különösen ügyeljünk erre, ha van ventillátor a gépben) és nincs semmiféle veszélyek kitéve.
Elmondható, hogy a gépek legfőbb ellensége a por! Ügyeljünk rá, ha olyan szobában van, ami utcafrontra néz és sokat (nyáron akár egész nap) nyitva az ablak, hogy legalább félévente, de legalább évente egyszer vidd el szakemberhez és takarítasd ki vele alaposan a gépet. Hidd el, ez meghosszabbítja a konzol életét! Ha nem akarsz ilyennel foglalkozni, akkor legalább azzal csökkentsd a gép portartalmát, hogy ha nincs használatban, akkor letakarod. Erre a célra leginkább alkalmasak a különböző méretben megvásárolható fóliák, de bármilyen más fólia vagy textilanyagú takaró is megfelel. Sűrített levegős spray-jel ne is próbálkozz, ha nincs szétszedve a gép. Csak össze-vissza kevered a gép belsejében a port, erre pedig semmi szükség!
Egy másik fontos dolog: sokan próbálják megtisztítani optikai meghajtójukat alkohollal, vagy borotválkozás utáni arcszesszel. Ezeket nem erre találták ki! A vattás fültisztító a legalkalmasabb a dologra, de csak szárazon. Finoman rálehelve a lencsére óvatosan meg lehet takarítani a lencsét, de nem állat módon rányomva, csak finoman! Smile
További védendő dolog maga a médiahordozó, a CD/DVD lemezek!
Szintén védjük őket a portól, illetve a karcoktól, főleg ha EREDETI van a birokodban. Használat előtt, után mindig tartsd valamilyen tokban. Különösen ajánlatos letakarni a felültöltős optikai lemezes gépeket, mint amilyen a PSone, GameCube, PStwo. Ezeknél az olvasólencse igen érzékeny, hisz fedélnyitás után szabadon látható, jóval érzékenyebb, mint a tálcás meghajtóké.
Ennyi lenne a gépekkel kapcsolatos teendőnk. Talán még annyit megjegyeznék, hogy a HDD-t tartalmazó gépekkel még finomabban kell bánni, legfőképpen szállításnál. Mindig helyezzük stabil helyre, ne tudjon elmozdulni, nekiütődni semminek, nehogy tönkremenjen a merevlemez.
Végezetül: ha féltjük videojáték-gyűjteményünket, ne adogassuk kölcsön őket. Nem biztos, hogy más is ugyanúgy vigyáz akár a gépre, akár a lemezekre, mint mi. A szakszerűtlen szállítás miatt fellépő hibákról nem is beszélve. Jó néhány ember panaszkodott már a kölcsönadott lemez leromlott állapotáról vagy a nem működő, nem olvasó gépről is.
Ezekkel, az egyszerű tanácsokkal remélem sokaknak, tudtam segíteni. Azt hiszem, mondhatom, mindannyiunk fülének kedves az adott konzol indítódallama vagy akár csak ventillátorainak halk zúgása is, rajtunk is múlik, hogy meddig hallhatjuk ezeket. Ezekkel, az egyszerű eszközökkel jelentősen óvhatjuk gépünk külső állapotát, hibátlan működését
írta: balintka
módosította, kiegészítette: BlackLord
www.xboxklub.hu

Xbox Classic DVD készítés Ahead NERO 8.x-el

Sziasztok,

Alábbiakban pár képpel alátámasztva mutatom meg, hogyan készítsünk XDVD-t, azaz, moddolt xboxon is működő DVD-t.

Indítsuk el a Nero 8-at.

Ha betöltődött, a következő kép fogad minket:

A pirossal bekeretezett részeken kell állítani, illetve választani DVD formátumot.

Tehát, DVD, onnan pedig az UDF/ISO és NO MULTISESSION!

A következő fülecske, az ISO:

Mindent, amit a képen látsz, így állítsd be.

Ha meg van, jöhet az UDF fülecske:

Fontos, hogy ezt beállítsd, ettől lesz működőképes!

A következő lépés a BURN:

Miután a NEW gombra rákattintottál, megjelenik a következő kép.

Ott a filestruktúrát megnézve, a DVD gyökerében látható a default.xbe.

Minden Xbox alkalmazás és játék csak ezzel a file-al tudja indítani a dvd-t.

A példámban az xboxklubos telepítőkészletet raktam be.

Nagyjábólebben kis is merült a DVD elkészítésének menete, már csak a BURN gombot kell nyomni és kiégetnia  disc-re az adatokat.

én a mai napig a 4x írást javaslom g04 vagy g05 alapú dvd-re.

tutorman: sidocious
minden jog: www.xboxklub.hu

Xbox Classic backup ISO kiírása DVD Decrypter segítségével

Xbox Classic backup ISO kiírása DVD Decrypter segítségével

Mi ez: Ez a kis tutor azért készült, és arra hívatott, hogy segítsen neked gyorsan és egyszerűen lemezre varázsolni a kéznél lévő Classic Xbox backup ISO-idat a DVD Decrypter nevű egyszerű, és a neten könnyen elérhető kis programmal.

Ez az olvasmányos dokumentum nem fog segíteni neked, abban hogy honnan, vagy miképp szerezd be a szükséges backup ISO-t. Ezt neked kell megoldani. A felhasználó elfogadja, hogy csakis és kizárólag a saját felelősségére használja ezt a dokumentumot, és biztonsági okokból készít mentés saját maga számára.

Remélem mindenkinek hasznára lesz.

A hogyan: Alap esetben két féle képp találkozhatunk Xbox Classic fájlokkal.

Ebből az egyik, amikor mappában kibontva látjuk a backup teljes fájl, és könyvtár szerkezetét. Ahhoz hogy ezt használni tudjuk a lentebb boncolgatott metódussal, előbb ISO lemez kép fájlt kell készítenünk belőle.

Ehhez tudok ajánlani egy egyszerű programot innen a letöltések közül:

CXbox Tool 2. (Ennek a használatára nem térnék ki, mert nem tartozik szorosan a tárgyhoz.)

És a másik, amikor már rendelkezünk kész lementett vagy beszerzett Xbox Classic  backup ISO-val. Innen már készen is állunk a munkára. Smile

Amire szükséged lesz: - Feltelepített DVD Decrypter program.

- Xbox Classic backup ISO képfájl. (méret teljesen változó)

- DVD író.

-  DVD-R írható nyers lemez.

Lépésről-lépésre: Az egyszerűség érdekében képekkel is megtámogatjuk a dolgot. Wink

Nyissuk meg a feltelepített Decryptert, ha minden igaz ez a kép fog várni minket:

 

Állítsuk be a kívánt feladatot, ami jelen esetben az ISO kiírása lenne.

Tegyünk be egy nyers lemezt az írónkba.

Először is rakjuk be a kiírni kívánt ISO-t, ezt a lenti képen rózsaszínnel jelöltem.

Kattintsatok a mappa ikonra, és ekkor lenyílik a fájlkereső. Amint látjátok, nekem már be van rakva egy. Wink

Majd válasszuk ki az eszköz listából az írónkat, ezt neon zölddel nyilaztam.

A következő lépés az írási sebesség kiválasztása. Semmiképp nem ajánlok 6x-osnál nagyobb írást, mert köztudottan így is gyengék az Xbox-os dvd olvasók. Legfőképp a Philips.

Itt a jelölés kékkel történt.

Ha mindezekkel megvagyunk, nincs más dolgunk, mint hogy rábökjünk az írás gombra.

Kiemelve a piros nyíllal.

 

A következő státusz képernyőn, nyomon kísérhetjük az írás folyamatát.

Amikor megjelenik az Operation Sucessfully Completted felírat, kivehetjük a kész lemezt az íróból és rakhatjuk be a Xbox-ba.

Nincs más dolgunk, mint hátradőlni és nyomkodni a gombokat. Biggrin

Tesztelve több százszor, hiba százalék zéró.

#############################

Tutort készítette: LAJA X

Minden jog: XboxKlub.Hu